Середа, 11.12.2019, 17:14
Вітаю Вас Гість | RSS

Малинська ЗОШ №5 І-ІІІ ступенів

Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Про школу

Історична довідка 

"Нашій школі - 70" 
Свою історію Малинська ЗОШ № 5 І-ІІІ ступенів розпочала з 1946 року, як залізнична школа № 40, яка була підпорядкована Міністерству шляхів Південно-Західної залізниці. Першим директором школи був Шумейко Іван Степанович.

Школа була початкова і налічували всього 4 класи, близько 60 учнів. Розміщувалась тоді в будинку, який вже знесений, біля залізничного вокзалу м. Малина. Першими вчителями були Виговська Н.Н. Виговський П.Л., Ісаєнко М.Ф.

Згодом почалось будівництво нового приміщення школи (теперішній будинок). У 1954 році було здано до експлуатації тільки частину центрального корпусу, а в інших приміщеннях будівництво продовжувалось.

У 1960 році школа перейшла до відомства Міністерства народної освіти , а у 1967 році була реорганізована у восьмирічну. В цей час у навчальному закладі навчалось вже близько 170 дітей.

З 1960 до 1962 року педагогічний колектив школи очолював Корнієнко Олександр Володимирович, а потім до 1966 року – Слуцький Максим Михайлович. У 1966 році обійняв посаду директора Савченко Іван Омелянович, а з 1969 року Ігнатенко Іван Йосипович. Навчання здійснювали вчителі початкової школи: Корнієнко Л.І., Ісаєнко М.Ф., Мельниченко М.А., Степаненко В.К.; вчителі-предметники Корнієнко О.В., Прокоф’єва О.І. (рос.мова і література), Буряк І.Ф. (фізика), Виговський П.Л. (хімія, біологія), Дятел О.Я., Черкевич С.М. (укр..мова і література), Оборський І.Т. (фізкультура), Койда Є.А. (німецька мова).

У 1970 році прийшли працювати молоді вчителі Грищен В. (математика), Дідківська О.Г. (хімія, біологія), Герасименко Н.С. (фізика), Захарчук М.І., Гальчинська Л.М. (укр..мова та література).

Найпершим соратником і помічником директора в навчально-виховному процесі є завуч. 32 роки пропрацювала заступником директора в школі Кононученко Валентина Петрівна (з 1967 по 1999 роки). Вона була душею колективу, стержнем, навколо якого формувалися традиції школи, методична та виховна робота.

У 1974 році директором був призначений Єнько Володимир Петрович, який очолював колектив до 1994 року . «Людина розумна, вимоглива до себе і до вчителів. Директор на своєму місці» - як згадує вчителька Грищенко В.В.. В цей час до колективу влилися молоді вчителі початкових класів Костюченко Т.В., Рева Р.М., які і досі творчо працюють у колективі і є зразком для молодого покоління, Матвієнко В.К. ( рос.мова та література), Кузьменко В.К. (музика), Чижикова Н.П., Ткаченко Г.Н. ( вихователі ГПД).

«В школі працювала піонерська і комсомольська організація. Колектив працював дружно, з віддачею. Школярі багато працювали в колгоспі, допомогали на хлібозаводі, овочесушильному заводі. Збирали велику кількість металобрухту, вирощували кролі, на навчально-дослідній ділянці овочі, які потім використовувались у їдальні. Зароблені кошти використовували на поїздки по туристичних путівках, екскурсіях. Учні побували в м. Одесі, Севастополі, Ужгороді, Москві, Ленінграді, неодноразово в Косові, Умані, Краснодоні, заповіднику Асканія-Нова і інших містах. В школі проводилися тематичні вечори, КВН, вечори-відпочинку.» ( Із спогадів вчительки Дідківської О.Г.)

З 1992 по 1994 рік школу очолювали Тимошенко Василь Іванович (вчитель історії, кандидат історичних наук, нині директор Українківської школи І-ІІІ ступенів Малинського району), а потім Білорус Сергій Григорович (нині пенсіонер).

В 1995-1998 роках очолював педагогічний колектив Студінський Володимир Аркадійович (доктор історичних наук (2005р.), член Національної спілки журналістів України (1997р.) нині обіймає посаду професора Київського національного економічного університету. В його творчому доробку понад 300 публікацій з питань історії та економіки ). Саме з ним пов’язані нові сторінки в історії школи № 5 .

У 1996 році були добудовані новий корпус з їдальнею та одним з найбільших у місті спортзалів, а з 1 вересня 1998 року школа отримала статус середньої. В цей час педагогічний колектив оновився і в ньому працювали творчі, завзяті вчителі Тарасюк В.П., Спірко В.О., Тимошенко Н.В., Койда Л.В., Станкевич А.С.

У 1999-2003 роках школу очолював Закусило Микола Антонович. В цей час школа перебувала у пошуках свого іміджу, формувався новий колектив.

Протягом 1999-2007 навчальних років організацію навчально-виховного процесу здійснювали заступники директора Нікітчук Лариса Петрівна, Марущак Світлана Миколаївна, Тарасюк Раїса Петрівна.

З листопада 2003 року школу очолила Амерханян Світлана В’ячеславівна (вчитель-методист, «відмінник освіти України»), спрямувавши зусилля педагогічного колективу на створення умов для самореалізації учнів та формування компетентнісної соціально-адаптованої особистості. Сьогодні її надійними помічниками є заступники з НВР Мельник Олена Петрівна та ВР Вождай Марина Анатоліївна.

У школі працюють майстри педагогічної праці:  Лосенко В.І., Рева Р.М.,  Марущак С.М.,  Шуневич Л.В.,   Ковшуненко І.В., Прокоф’єва Т.В., Костюченко Т.В., Васянович Н.І., Шило С.М., Гаращук Л.Ю., Іванченко О.Ф., Єсипенко О.В.,, Філоненко Т.М., Степаненко С.П.., Скуратівська Л.Ф. 

Протягом своїх 70-ти років школа випустила близько 650 дітей з початковою освітою, 1600 випускників з врученням свідоцтв про неповну (а зараз базову) загальну середню освіту та 281 випускник з врученням атестатів про повну загальну середню освіту, з них нагороджених Золотою медаллю - 28, Срібною медаллю – 7.

В школі працюють ветерани педагогічної праці Скуратівська Л.Ф., Костюченко Т.В., Рева Р.М., Амерханян С.В.

Педагогічний колектив гордий тим, що поряд з ними працюють представники вчительської династії Білорус – Ілючок :  онука Єсипенко (Ілючок) Оксана Володимирівна, вчитель зарубіжної літератури (розпочала роботу у школі з 1 вересня 2009 року).
 

Школа гордиться випускниками. Серед них:

Гарбар Віктор Анатолійович викладач кафедри історії Вінницького педінституту;
Нікітчук Лариса Петрівна директор з НВР «Школи-ліцей №1»;
Сацюк Володимир Миколайович Народний депутат України;
Тищенко Сергій Іванович начальник митного сектору м. Малина;
Захарчук Сергій Олександрович заступник начальника «Укртелекому»;
Гордієнко Світлана Василівна завідуюча ДНЗ «Сонечко»;
Марчук Олег Васильович начальник паспортного столу Малинського РВ УМВС України в Житомирській області ;
Майданович Світлана Іванівна заслужений працівник культури України;
Горленко Тетяна Станіславівна керівники дитячої зразкової капели бандуристів «Веснянка»;
Лісовська Віцантіна Броніславівна головний районний архіваріус Малинської райдержадміністрації;
Саченко Ігор Олександрович головний прокурор м.Мурманськ, Росія;
Кубинський Сергій Іванович заступник голови Малинської РДА .

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031